Ida & Oda og andre fortellinger tar opp tråden fra Hæggernes’ tidligere utgivelser Kassadamer jeg har elsket og andre fortellinger og romanen Fettere & kusiner og handler om møter mellom mennesker, hvordan de blir kjent med hverandre, forholder seg til hverandre og nettverket som vokser fram mens de blir deler av hverandres tilværelse. Trist, klokt og fint fra en av Bergens sterkeste forfattere.
Ida & Oda og andre fortellinger
Omtale
Forfatter(e)
Kristian S. Hæggernes
Kristian S. Hæggernes er født i Bergen i 1972. Begynte å skrive da han gikk på U.Pihl videregående skole, deretter på Skrivekunstakademiet. Har en del forsøksvise studier (psykologi, lærerhøgskole) og siviltjeneste, og diverse andre kurs ved Skrivekunstakademiet. Han debuterte med diktsamlingen Tyngde av fallende skygge i 2004.
Kristian S. Hæggernes er også representert i antologien Stemmer i et hus (1993, Aschehoug), og i samtlige nummer av fanzinen Bleep, og har også publisert dikt på jung.no. I tillegg har han samlet tekster fra diverse egne manus i et lite hefte kalt Süt som har kommet ut i svært begrenset hjemmeprodusert opplag ca månedlig siden 1997. Han skriver innenfor det meste som finnes av genre. Poesi er den genren som ligger ham nærmest.
Anmeldelser
Briljant av HæggernesOddmund Hagen, Dag og Tid, 06.10.2017
Flere bøker av Kristian S. Hæggernes
Flo & fjære
Vekstsesonger
Gaute & Veronika
Alle skrittene et helt liv krever