Med sommerfuglhåv i Amazonas

Gert Nygårdshaug, 2024, Ebok, Bokmål, EPUB
299,–
Du må være registrert som privatperson for å kjøpe e-bøker. Ingen angrerett. Kan lastes ned fra Min side under Digitale produkter. Kan sendes til Kindle.
Last ned utdrag

Omtale

På åttitallet ble Gert Nygårdshaug fascinert av sommerfugler, noe som etter hvert brakte ham ut på en rekke opplevelsesrike ekspedisjoner til Sør-Amerika og dypet av Amazonas-jungelen. Sommerfuglhåven ble hans døråpner til urbefolkningen og naturen, og det var her han fikk inspirasjon til de fem romanene om Mino Aquiles Portoguesa. Den første av bøkene, Mengele Zoo, ble i 2007 kåret til «Tidenes beste norske roman» av NRKs lyttere og Dagbladets lesere.

Med sommerfuglhåv i Amazonas er en dramatisk og spennende skildring av forfatterens reiser, en con amore-utgivelse fylt av undring og kjærlighet til naturen, og en hyllest til alle de som har kjempet - og fremdeles kjemper - for regnskogens mange uerstattelige skapninger. Boken er rikt illustrert med fotografier fra de ulike reisene og bilder av noen av de vakre sommerfuglene han samlet underveis.